İBB’de yeni atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) yeni atama yapıldı. Bir süredir İBB Genel Sekreter Yardımcılığı ve İmar Şehircilik Daire Başkanlığı’nı birlikte yürüten Gürkan Akgün, daire başkanlığı görevini İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten’e devretti. 

Akgün sosyal medya hesabından “5 yıldır sürdürdüğüm İBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığını, bu süre içerisinde görevini başarıyla yürüten İBB İmar Müdürümüz @ramazangulten’e devretmiş bulunuyor, bu yolculukta kendisine başarılar diliyorum. 

Birlikte, İstanbul’un muhafızlığına daha güçlü bir şekilde devam” paylaşımında bulundu.

Yeni daire başkanı Gülten de “İBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı boyunca katılımcı, toplumcu planlama anlayışıyla çok güzel işler başaran, birçok sorunu çözen Genel Sekreter Yardımcımız @akgungurkan’dan bayrağı devraldım. Birlikte daha güzel işler yapmaya ve İstanbul’un muhafızlığına devam” dedi.

KAÇAK KAFELERİN YIKIMINDA DARP EDİLMİŞTİ

Gülten, geçtiğimiz yıl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yasal hale getirmeye çalıştığı Üsküdar Salacak sahilindeki kaçak kafelerin yıkımı sırasında saldırıya uğramıştı. Darp edilen Gülten hastaneye kaldırılmıştı. 

Bakanlığın koruma kalkanına rağmen mahkemeler İBB’nin yıkım kararını haklı bulmuş ve Salacak Sahili’ndeki kaçak kafeler tek tek yıkılarak halkın kullanımına açılmıştı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir